„festival Kotnov Tábor mění místo konání, ale nemění ducha programu“

full_3ec29e_Tabor-Bechynska-brana-a-pivovar-z-Klokotske-ulice-Foto-Ulrych-Mir.

 

Tiskové sdělení o. s. Fest 2004 Tábor (Tábor 17. 6. 2013)

Festival Kotnov (ne)zůstal hradu věrný

Tábor – Multižánrový festival Kotnov (živá hudba, film, divadlo), který už tradičně rozšiřuje kulturní nabídku v Táboře za začátku léta, se letos významně proměnil. A to zejména ve vztahu k místu konání. Důvody vysvětlil předseda pořádajícího sdružení Fest 2004 Štěpán Pavlík.

„Letos se festival Kotnov ve svém devátém ročníku rozprostře místo tradičního místa u Bechyňské brány na jednotlivé scény na Starém městě Tábora. Je to dáno nižším rozpočtem festivalu a rozsypáním programu do drobnějších bodů na různá ´spřátelená´ místa. Zůstane zachována žánrová pestrost – zpívání pro děti, projekce filmové klasiky, živá hudba i divadlo v letním kině na Hiltonu v nedalekém Sezimově Ústí,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Pořadatelé věří, že festivalu zůstane atmosféra, kterou mu dodával hradní objekt s věží a bránou.

Festival začne ve středu 19. června a skončí v pátek 28. června. Scény diváci najdou v centru Tábora ve střelnické zahradě, v nedaleké kavárně MP7, Whisky baru penzionu Alfa a Recykle baru. Vše v dosahu několika kroků. Komediograf se uskuteční
v letním kině v Sezimově Ústí.
Podrobný program je uveden v přílohách této tiskové zprávy, případně se s jeho podrobnostmi lze seznámit na webu na www.fest2004.cz

Novinkou letošní dramaturgie je cyklus Opera nad Jordánem. „Ve střelnické zahradě v Táboře nad rybníkem Jordán instalujeme velké plátno a promítneme zástupce dvou žánrů opery,“ zmínil předseda sdružení. Tu rockovou variantu opery představí open-air provedení z rakouského Amstettenu z roku 2005 a tu klasickou Bizetova Carmen z Metropolitní opery 2010 s Elinou Garančou v hlavní roli.

Z muziky se diváci mohou těšit na rockový bonbónek – partu Romana Dragouna T4, kde hraje na basu čerstvý člen beatové síně slávy Guma Kulhánek.

Divadelní sekci programu zastupuje brněnský Komediograf – živé představení s Tomášem Matonohou, Pavlem Liškou a dalšími kultovními herci, kteří se ve stejné sestavě zúčastnili slavného Souboje Gigantů s Divadlem Sklep na festivalu Kotnov v roce 2011.

Klasické filmy zastupují letní hity s herečkou Audrey Hepburn – Prázdniny v Římě a Snídaně u Tiffanyho.

Důležité sdělení je, že všechny programy se uskuteční za každého počasí, neboť každé místo má jako variantu svůj vnitřní prostor chráněný před deštěm.

Vstupné činí 80 korun na muziku, 40 korun na velkoplošné projekce a 250 korun na divadelní představení Komediograf.

About Fest2004

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

Recent Photos