KONCERT PRO HOSPIC- Tisková zpráva

Říjen 10, 2011 by · Leave a Comment 

8.10. proběhla v klubu Milénium dobročinná akce KONCERT PRO HOSPIC, kterou pořádala občanská sdružení Fest 2004, Slunowrat a Táborský festival vína za podpory města Tábora. Akce se uskutečnila pod záštitou místostarostky ing.Lenky Horejskové.
V odpoledním čase od 13-19.00 hod. vystoupily ZDARMA soubory The blues Pace, Klika ven, Trim4, Peshata, Tábor Superstar Band + CODA – ti všichni koncertovali na velké scéně. Výjimečné a neobvyklé pak bylo ještě druhé pódium v sále, kde zahrály folkové kapely Za sluncem a Spadané listí, Noro Červeňák s recitálem „Bluesové okno“ a proběhly také dvě akce pro děti – divadýlko VOKOŇOVI a autorské čtení z vydavatelství BAOBAB.
Cílem koncertu bylo pomoci poměrně mladé neziskové organizaci, která působí v táborském regionu teprve krátce – Domácímu hospici Jordán. Tato organizace se sídlem v Táboře v Žižkově ulici (naproti Střelnici ) pomáhá nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám. Právě 8.10. si připomínáme Světový den hospiců a sobotním koncertem jsme chtěli na činnost hospice upozornit, dát na vědomí, že i tato služba v Táboře a okolí funguje a zviditelnit principy hospicové péče.
Je nám velkým potěšením oznámit do světa, že dnes v 8,30 hod. za účasti p. Landové – zástupce města Tábora, byly kasičky rozpečetěny a v nich bylo nasbíráno celých 22806 Kč.
Chtěli bychom za Domácí hospic Jordán všem poděkovat, pro nás je taková akce nejenom obrovská podpora finanční, ale také psychická. Je dobré vědět, že ve městě, kde žijeme jsou spoluobčané ochotni podpořit dobrou věc. Tábor je známý velkou občanskou podporou dobročinným projektům (viz výsledky akcí Velikonoce s Jesusem, Dobročinný vánoční bazar, Psí party, Vánoční aukce a spousty charitativních koncertů) a ukázalo se, že této dobré pověsti opět návštěvníci KONCERTU PRO HOSPIC dostáli.
Jmenovitě bychom pak chtěli především poděkovat Jirkovi Blafkovi, Štěpánovi Pavlíkovi a Pavle Kohelové, bez nichž by nápad nevznikl a neproběhl, dále místostarostce Lence Horejskové za záštitu nad akcí, odboru kultury za pomoc při propagaci akce a všem účinkujícím, pořadatelům, firmě KOCIS za zvuk a světla a klubu Milénium – ti všichni neváhali obětovat pro nás svůj čas bez nároku na honorář.
Vybrané peníze, budou použity na zakoupení OXYGENÁTORU, tedy přístroje, který pomáhá pacientům trpících dušností. Jakkoliv akce v Miléniu dopadla nad očekávání dobře, do ceny přístroje chybí ještě 10.000 Kč. Náš účet je proto stále otevřen, jeho číslo u Komerční banky je
43-8077910287/0100.
Děkujeme.
Akce pro hospic však koncertem nekončí. Již 18.10. se budou v rámci módní přehlídky Hany Zelenkové dražit šaty, výtěžek pak opět poputuje na účet hospice. A poslední akcí pak bude 11.12. Adventní autorský koncert  Jiřího Sychy v kostele sv.Jakuba, kde opět proběhne veřejná sbírka.
Veškeré informace o akcích a činnosti hospice jsou k nalezení na www.hospicjordan.cz, nebo na facebookovských stránkách hospice.

KONCERT PRO HOSPIC

Září 9, 2011 by · Leave a Comment 

Recent Photos