Tisková zpráva OS Fest 2004

Během letošního ročníku multižánrového festivalu Kotnov „vybuchne“

v Táboře kulturní bomba aneb Souboj gigantů

Tábor – Táborské občanské sdružení Fest 2004 si pro letošní už sedmý ročník multižánrového festivalu Kotnov rozhodně nekladlo malé cíle.

V termínu od středy 15. do pátku 17. června diváci uvidí to, na co jsou u tohoto počinu zvyklí, tedy hudbu, divadlo, film, ale absolutním vrcholem programu bude páteční večer, který bude patřit neopakovatelné show s názvem SOUBOJ GIGANTŮ.

O co jde? Diváci spatří „souboj“ dvou slavných divadel – pražského Sklepa a brněnského Komediografu. V Táboře se uskuteční více než tříhodinové představení, kdy na dané téma předvádějí divadla svůj výstup. Podobné představení se odehrálo pouze dvakrát v Praze a jednou v Brně, třetím městem bude jihočeský Tábor! „Jde o pomyslný souboj dvou pohledů na humor v podání výjimečných osobností jako je Tomáš Hanák, David Vávra, Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Milan Šteindler, Marek Daniel a dalších,“ uvedl předseda sdružení Štěpán Pavlík.

Rozměru pátečního Souboje odpovídá také vstupné. Do první zóny vstupenky stojí 350 korun, do druhé zóny 250 korun. Tyto lístky lze zakoupit v předprodeji.  Na místě pak budou uspokojeni poslední zájemci prodejem lístků k stání za 150 korun nebo na boční přístavek za 200 korun. Pořadatelé zajistí kvalitní ozvučení, velkoplošnou projekci a občerstvení na místě.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Na Giganty už běží speciální předprodej (v Táboře na třech místech: infocentrum na Žižkově náměstí, pension Alfa v Klokotské ulici, OD Dvořák Copycentrum na třídě 9. května), na klasický festivalový program Kotnova budou k zakoupení lístky přímo na místě.

Důležitou novinkou letošního ročníku bude místo konání – místo tradiční Bechyňské brány hradu Kotnov se veškerý program odehraje jen o kousíček vedle – přímo na nádvoří bývalého pivovaru u hotelu Dvořák.

Středa a čtvrtek mají co nabídnout

Zbytek programu rozhodně nebude ve stínu pátečního Souboje gigantů. I ostatní účinkující patří mezi veličiny české kulturní scény. Ve středu od 18 hodin diváci uvidí alternativní loutkové divadlo Buchty a loutky, které slaví devatenáctý rok existence. Představení se jmenuje Rocky IX. Ve 20 hodin divadlo vystřídá na podiu rocková kapela Dobrohošť s Václavem Veselým a Františkem Segradem, která spojuje prvky moravského folklóru s českým bigbítem.

Jak je na festivalu Kotnov dobrým zvykem, denní menu uzavírá vždy film. Pro letošek organizátoři vsadili na tvorbu Alfreda Hitchcocka, konkrétně na snímek Okno do dvora z roku 1954, což je mysteriózní  krimi thriller, který má na webu csfd.cz hodnocení 88 procent a je podle tohoto serveru 110. nejlepším filmem všech dob. Film s Jamesem Stewartem a Grace Kellyovou se začne promítat ve 22 hodin.

Ve čtvrtek v 18 hodin program zahájí Oldřich Janota, podle Lidových novin přemýšlivý solitér s kytarou s minulostí folkového písničkaře i alternativního experimentátora. „Je to nedoceněný génius české hudební scény 70. a 80. let. Bývá řazen mezi představitele minimální a meditativní hudby, folku a rocku, ale nejčastěji jako tvůrce procházející mezi žánry,“ píše se v programu festivalu Kotnov.

„Za dvě hodiny po Janotovi vystoupí klasický divadelní host festivalu Kotnov, poprvé však přiveze hru pro dospělé,“ uvedl předseda sdružení Štěpán Pavlík.   Diváci se tak mohou těšit na Studio Dell´arte a jeho „kus“ Romeo a Julie aneb Kašpárek v Londýně. Tento flexibilní divadelní soubor se pohybuje na pomezí loutkového či alternativního divadla a činohry. Jako první české divadlo hrálo v Centrálním parku na Manhattanu v New Yorku, na mezinárodním festivalu loutkového divadla v Praze získalo v konkurenci divadel z 16 zemí světa druhou cenu za inscenaci Faust.

Ve 22 hodin se rozeběhne děj snímku Alfreda Hitchcocka Vertigo z roku 1958 s filmovou divou Kim Novak. Soukromý detektiv (James Stewart) dostane za úlohu sledovat krásnou blondýnku Madeleine (Novak), která projevuje sebevražedné sklony.

Pátek nebude jen ve znamení Souboje gigantů. Jakéhosi „předskokana“ obstará v 18 hodin Karolína Kamberská v pořadu určeného dětem Říkadla a křikala. Kamberská je písničkářka, půlka dnes už nefungujícího dua Sestry Steinovy (poslední společné vystoupení odehrály v létě 2009).

Pak už rozbouří bránice diváků divadla Sklep a Komediograf.

Vstupné na festival Kotnov má diferencovanou úroveň:

Na film stojí 50 korun, na divadla 70 korun, na hudbu buď 70, 90 nebo 120 korun. Celodenní vstupenku na středu pořídíte za 150 korun, celodenní vstupenku na čtvrtek také za 150 korun. Lze si pořídit i permanentní vstupenku na vše kromě Gigantů za 250 korun.

—————————————————————————————————————————————————————————

Festival Kotnov se koná za podpory města Tábora, Jihočeského kraje a partnerů, pod záštitou místostarostky Lenky Horejskové. Spolupořadatelem představení Souboj gigantů je město Tábor.

Více na:

www.facebook.com/fest2004

kontakt pro novináře: 604 836 662 Štěpán Pavlík

————————————————————————————————————————————————————————————————————————

About Carlito

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

Recent Photos