17.Videofest- tisková zpráva

************************************************************************************

Letošní Videofest vyšperkují režisér seriálu Okresní přebor a kapitán Jirka Luňák

Tábor – Už posedmnácté vstoupí na scénu Tábora soutěžní festival amatérských, studentských a poloprofesionálních filmů, jejichž autoři se utkají o cenu Táborský pásek. Veškeré dění této kulturní stálice se odehraje v sobotu 5. listopadu v klubu Milenium na Pražském předměstí v Táboře. Program vypukne v 19 hodin.

Jako každý rok přivítají organizátoři speciálního hosta, který už patří mezi zkušené filmaře. Letos jím budou protagonisté populárního televizního seriálu Okresní přebor, konkrétně režisér Jan Prušinovský a představil fotbalového  kapitána týmu Slavoj Houslice Jirky Luňáka Ondřej Vetchý.

Speciální hosté pohovoří o právě dokončeném celovečerním filmu Okresní přebor, jehož děj končí tam, kde začal seriál. Zmíní se také o svých hereckých a filmařských začátcích s ukázkami rané tvorby.

********************************************************************************

Režiséra Jana Prušinovského organizátoři zvali jako hosta několik let, až letos to vyšlo.

„Pozvání jsem přijal, protože jsem v poslední době hodně pracoval a potřebuji se taky podívat mezi normální lidi. Také to není první pozvání od pořadatelů. S chutí se podívám na celý Videofest a práce ostatních kolegů,“ řekl Jan Prušinovský.

—-

Program samozřejmě nabídne především soutěžní filmy. K vidění budou:

ZAPOMNĚNÍ: SVOŠF Písek, r. Vítězslav Ureš a Yia-wei Huang, animovaný, 7 min
NEVINNÝ: Virago production Tábor, r. David Brázda, hraný, 6 min
ŘEZNICTVÍ: Dominik Urban Tábor, r. Dominik Urban, animovaný, 2 min
KDE DOMOV MŮJ?: FAMU Praha, r. Jan Látal, dokument, 13 min
ŽENA, RŮŽE, PÍSEŇ, KOST: FAMO Písek, r. Sofie Šustková, hraný, 15 min
KAPESNÍČEK: UTB Zlín, r. Dominik Urban, hrané cvičení, 5 min
DEZERT: VŠUP Praha, r. Anna Mastníková, animovaný, 4 min
CASA CARNIVORA: LudovicoFilm Brno, r. Josef Blažek, hraný, 9 min
LUFŤÁCI: UTB Zlín a KRUTART, r. Martin Jůza, hraný, 28 min.

Soutěžní  filmy budou v programu členěny do dvou poločasů po 45 minutách, do třicetiminutového prodloužení a penaltového rozstřelu.

První projekční blok začne přesně v 19.30, závěrečný blok skončí někdy po půl dvanácté. O tom, kdo získá sošku Táborského Páska, rozhodnou návštěvníci, již na vstupence označí snímek, který se jim nejvíc líbil. Autor filmu, který bude na vstupenkách uveden nejčastěji, získá sošku. Tu mu předá Ondřej Vetchý.

Předseda sdružení Fest 2004 Štěpán Pavlík přidal malou historku. „S Ondřejem Vetchým jsem se osobně potkal letos v létě, zaujal mě jako osobnost, jeho zase zajímal Tábor. Tak jsme upekli jeho účast na Videofestu,“ popsal Štěpán Pavlík.

********************************************************************

Podstatné je, jak bude vypadat podium. Pořadatelé ho vždy stylizovaně vyzdobují, tak, aby charakterizovalo filmovou tvorbu speciálních hostů. Tentokráte organizátoři vytvoří dřevěnou, zpocenou šatnu, kam pověsí dresy a staré kopačky.

Podtitulem Videofestu je Kouzlo hudby a obrazu. Podtitul příznačně vystihuje další letošní host takzvaně s táborskou stopou. Jde o třiatřicetiletého slovenského skladatele Jakuba Kudláče. Nyní právě dokončil hudbu k dětskému celovečernímu filmu Modrý tygr, kde se v hlavních rolích představí například Anna Polívková či Barbora Hrzánová. Také Jakub Kudláč dostane v programu 17. Videofestu prostor pro svou prezentaci.

Sál Milenia má kapacitu přes 300 míst a při včasném příchodu mezi 19.00 a 19.30 lze jistě pěkné místo obsadit. Vstupné činí 60 a 80 korun.

————————————————————————————————————————————————————————————–


About Carlito

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

Recent Photos